Lesnik Bircza - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Logowanie

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 34, wczoraj: 10
ogółem: 193 493

statystyki szczegółowe

Statystyki drużyny

Buttony

 

Kalendarium

22

07-2018

niedziela

23

07-2018

pon.

24

07-2018

wtorek

25

07-2018

środa

26

07-2018

czwartek

27

07-2018

piątek

28

07-2018

sobota

Ankiety

Kto zostanie królem strzelców naszej drużyny?

Aktualności

Gminne Zimowe Igrzyska Szkolne

  • autor: mateuszzzz, 2009-03-03 19:20
W dniu 3 lutego br. w hali sportowej „Pilawa” i Ośrodku Kultury w Birczy odbyły się XXVIII Gminne Zimowe Igrzyska rekreacyjno-sportowe.

Gminne Zimowe Igrzyska Szkolne

 

     W dniu 3 lutego br. w hali sportowej „Pilawa” i Ośrodku Kultury w Birczy odbyły się XXVIII Gminne Zimowe Igrzyska rekreacyjno-sportowe.

     Igrzyska zorganizował Gminny Ośrodek Kultury ,Sportu i Turystyki przy współudziale Klubu Sportowego „Leśnik” Bircza ,SZS i wydatnej pomocy nauczycieli z poszczególnych szkół i Gimnazjum w Birczy.

     W Igrzyskach uczestniczyło 147 zawodników i zawodniczek z SP

Kuźmina, Leszczawa Dolna, Żohatyn, Lipa, Huta Brzuska, Sufczyna, Korzeniec i Bircza.

W m-cu grudniu ubiegłego roku w ramach Igrzysk odbyły się dwie

konkurencje: tenis stołowy i halowa piłka nożna.

 

Wyniki w poszczególnych konkurencjach:

 

-Halowa piłka nożna :

1.SP Leszczawa Dolna, 2. SP Sufczyna, 3. SP Bircza

 

-Tenis stołowy dziewcząt:

1.Aleksandra Ozibko   - SP Kuźmina

2.Agnieszka Cap           -SP  Huta Brzuska

3.Monika Iwanicka      - SP Kuźmina

 

- Tenis stołowy chłopców:

1.Rafał Kurzec               - SP Bircza

2.Jaremiasz Gaworecki  - SP Bircza

3.Maciej Hop                 - SP Leszczawa Dolna

 

W dniu Finału Igrzysk odbyły się pozostałe konkurencje : slalom

specjalny, rzuty lotką, warcaby, szachy.

 

-Slalom specjalny z przeszkodami:

1.SP Leszczawa D., 2.SP Kuźmina, 3. SP Bircza  

 

- Rzuty lotką dziewcząt:

  1.Monika Iwanicka           -  SP Kuźmina

  2.Klaudia Grodecka          - SP Lipa

  3.Monika Kozłowska        - SP Kuźmina

 

-Rzuty lotką chłopców:  

 1.Karol Rębisz                   - SP Bircza

 2.Grzegorz Wilczek           - SP Sufczyna

 3.Mateusz Kieryk              - SP Sufczyna

 

   - Szachy dziewcząt:

1.Klaudia Wiśniowska       - SP Leszczawa D.

2.Angelika Majcher           - SP Sufczyna

3.Agnieszka Pisz                - SP Kuźmina

 

-Szachy chłopców:

1.Norbert Solarz                -SP Kuźmina

2.Wiktor  Feduń                - SP Bircza

3.Wojciech Galanty          - SP Sufczyna

 

  - Warcaby dziewcząt:

    1. Mariola Pacławska        - SP Leszczawa D.

    2.Karolina Drel                  - SP Bircza

    3.Katarzyna Woźniak        - SP Leszczawa D.

 

-     Warcaby chłopców:

    1.Maciej Hop                     -SP Leszczawa D.

    2.Bartłomiej Burdziak        - SP Bircza

    3.Szymon Woźniak            - SP Kuźmina 

 

W rywalizacji szkół najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej w Leszczawie Dolnej. Nigdy w historii Igrzysk reprezentacja z Leszczawy nie była na podium, uzyskując 150 pkt.

II miejsce zajęła drużyna SP Kuźmina –146 pkt.,która zawsze jest w ścislej czołówce .

III miejsce gospodarze  SP Bircza   -124 pkt.

IV miejsce  SP Sufczyna  - 106 pkt.

V miejsce  SP Lipa – 102 pkt.

VI miejsce SP Korzeniec –60 pkt.

VII miejsce  SP Huta Brzuska – 50 pkt.

VIII miejsce SP Żohatyn – 28 pkt.

         Duży wpływ na rywalizację poszczególnych reprezentacji

miała panująca grupa, która zdziesiątkowała  wiele ekip reprezentujących poszczególne szkoły, szczególnie z SP Żohatyn i SP Bircza.

         Słowa uznania i podziękowania należą się Pani Marii Pawliszyn -dyrektor SP  Leszczawa D. i nauczycielowi Panu Ryszardowi Fronc za przygotowanie dzieci do zawodów.

         Najlepsi indywidualnie od I-III miejsca otrzymali dyplomy i nagrody  rzeczowe. Drużynowo I-III m.pamiątkowe statuetki, które były wręczane w sali widowiskowej  Ośrodka Kultury przez dyrektora Ośrodka Kultury Józefa Piotrowskiego.

        Słowa podziękowania dla organizatorów przekazał Pan

Lucjan Mielnikiewicz – Przewodniczący Komisji Kultury i Sportu Rady Gminy Bircza. Pamiątkową Statuetką została uhonorowana Aleksandra Ozibko z SP Kuźmina za najwszechstronniejszą zawodniczkę Igrzysk. W dniu zawodów uczestnicy Igrzysk otrzymali gorącą herbatę i kanapki. Całość Igrzysk Zimowych ( dyplomy, statuetki, nagrody rzeczowe i posiłek ufundował Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki  w Birczy.


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [1081]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Zegar

Reklama

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Ostatnie spotkanie

Leśnik Bircza 3:1 Tęcza Kosienice
2010-09-25, 11:00:00
     
oceny zawodników »

Wyniki

Ostatnia kolejka 4
Żurawianka Żurawica 4:0 Wesoła Zadąbrowie
Grom Wyszatyce 0:8 Fort Jaksmanice
Orzeł Torki 0:1 Sanoczanka Święte
Leśnik Bircza 3:1 Tęcza Kosienice

Najnowsza galeria

Motor vs Sanoczanka
Ładowanie...

Najlepsi typerzy

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.

Sport.pl